Nutituur aitab huvilistel vanalinna avastada

Andla sõnul saab sarnaseid avastamisretki läbi viia ka Põhja-Tallinnas, Telliskivis ning Kadriorus. “Nõmme ja Pirita metsaradadel on üles pandud nii-öelda loodusrajad, kus inimesed koos peredega saavad käia, avastada ja vastata küsimustele, võistelda,” selgitas ta.

Andla ütles, et lihtsalt metsas jalutada on ka tore. “Aga tore on avastada mõnikord ka teisi formaate jalutamiseks,” rääkis ta. “See mäng soosib füüsilist aktiivsust, sest osalejal tekib hasart ja kokkuvõttes liigub ta näiteks mööda metsa palju rohkem, kui ta sihitult jalutades seda teeks, mäng annab selleks justkui lisamotivatsiooni.”

Andla sõnul on väikest stiimulit eriti vaja lastele, kellel on kogu aeg igav on ja kelle jaoks on lapsevanemad muutunud praegu meelahutajateks. Selles mõttes on see muidugi sihuke uudne ja moodne asi, aga ka vanemad inimesed võiks sellega kaasa tulla.”

Kohalikud inimesed on oodatud vanalinna

Andla sõnul on häbiväärne, kuidas me oma vanalinnast täiesti irdunud oleme, kuidas me oleme ta nagu üksi jätnud ja me nagu kardame sinna minna.

“Võib-olla see on geneetiline kood, et eestlased ei ole kunagi olnud siin Vanalinnas linnakodanikud, sest me oleme kogu aeg väljaspool müüri elanud, olemegi soos ja metsas üles kasvanud,” muigas ettevõtja, kelle arvates on praegu väga hea aeg inimesed taas Vanalinnaga tutvuma meelitada.

“Viimasel ajal lähtuvad inimesed justkui ka sellest, et kui autoga treppi sõita ei saa, siis sinna ei minda. Eriti on seda näha koolilaste puhul, kellele varem igal hommikul lapsevanemad “taksot tegid”. Sellist asja, et lapsed käiksid ka kusagil jala, et nad avastavad midagi ise – seda tänapäeva Eestis enam eriti ei ole, käib ainult üks lõputu autoga sõitmine.” Juba seitsme aasta jooksul on Andla firma pakkunud turistidele ja teistele huvilistele võimalust

Tallinnaga uutmoodi tutvust teha, avastades põnevaid paiku oma nutiseadme juhendamisel linnas ringi liikudes.

Just nüüd, kui linn on turistidest tühi, võiks siin olla ruumi ja avastamisrõõmu ka kohalikele, kes aktiivselt liikuda soovivad. Selle tarvis pakutakse kontaktivabasid tuure ja linna avastamise mänge, milles saab väikese tasu eest endale sobival ajal osaleda. Nutituuridega saab lähemalt tutvust teha aadressil blueapple.ee.

Teekonnal tuleb lahendada ülesandeid

“See ei maksa palju, 7-9 eurot ja ühe seadmega saab 2-3 inimest ilust liikuda. Seda saab kasutada näiteks ka aktiivsemat laadi sünnipäevapeo korraldamiseks – kõik tegevused toimuvad värskes õhus ja koroonahirmu ei ole.”

Nutimängude- ja tuuride puhul on paika pandud kindlad marsruudid, mida mööda osalejad liiguvad. Teekonnal peavad nad lahendama erinevaid teemakohaseid ülesandeid ja vastama põnevatele küsimustele.

“Eelkõige on see linna ajaloo ja kultuuri tutvustamiseks, aga sellises lõbusas võtmes,” lausus ta. “Ma ei taha nüüd muuseumidele liiga teha, aga nende programmid ja väljapanekud on tihti ehk liiga tõsised ja tänapäeva inimesed ei viitsi sellesse nii väga süveneda.”